display result search
منو

ساعتی با آثار استاد حسین علیزاده

  • 2 قطعه
  • 99:36 مدت زمان
  • 478 دریافت شده

درباره

در این بسته موسیقی ؛ سجاد پورقناد کارشناس و پژوهشگر موسیقی آثار استاد حسین علیزاده یکی از سرشناس ترین وپیشرو ترین هنرمندان موسیقی ایران را معرفی و بررسی می کند.
حسین علیزاده تا به حال سه بار برای آلبوم های " فریاد " ، " بی تو به سر نمی شود " و " به تماشای آب های سپید " ، نامزد جایزه ی گِرَمی در بخش بهترین آلبوم سنتی جهان شده است . جایزه ی گِرَمی ، معتبرترین جایزه ی صنعت ضبط و پخش موسیقی در آمریکا محسوب می شود .
همچنین وی در سال 1392 موفق به دریافت جایزه ی بهترین موسیقی متن برای فیلم " آسمان زرد کم عمق " در جشن انجمن منتقدان سینمای ایران شد .
حسین علیزاده در سال 1390 فعالیت ‌های آموزشی خود را با عنوان " مکتب علیزاده " از سر گرفت . او که عضو هیئت موسس و اولین مدیر عامل خانه ی موسیقی بود ، هم اکنون سخنگوی شورای عالی خانه ی موسیقی است .
وی در هفتم آذر 1393 ، در نامه ای از دریافت " نشان شوالیه ی هنر و ادب فرانسه " اعلام انصراف کرد و نوشت که خود را بی نیاز از دریافت هر نشانی می داند . علیزاده در عین حال گفته است که هدیه ی ملت بافرهنگ فرانسه را ارج می نهیم . او در نامه ی خود گفت : " اگر سفیر سیاسی و فرهنگی کشور فرانسه هدیه ی ملت بافرهنگ فرانسه را به سینه ی هنرمندان بزرگ ما نصب می کند ، آن را ارج می نهیم و ما نیز ستایش می کنیم ستارگان پرافتخار تاریخ خود را . " علیزاده با این حال اضافه کرد : " شاید اگر در دیار ما توجه و درک از هنر والای موسیقی نزد مسئولان می بود ، یک هدیه و عنوان غیرخودی این همه انعکاس نداشت . وقتی در فضای هنری نور کافی نباشد ، چراغی کوچک خورشید می شود. " او در پایان نامه ی خود نوشت : " ضمن قدردانی از مسئولان کشور و سفارت فرانسه ، به احترام مردم هنرپرور و هنردوست ایران ، به نام حسین علیزاده قناعت کرده ، تا آخر عمر به آن پیشوند یا پسوندی نخواهم افزود . "

آهنگ ها

اطلاعات تکمیلی

بسته های موسیقی از همین سبک

بسته‌های موسیقی از همین تهیه‌کننده

صدای موسیقی