display result search
منو

علی بیگلری پور

  • 26 قطعه صوتی
  • 02 پلی لیست
  • 26 پادکست

زندگی نامه

علی بیگلری پور (منوچهر بیگلری) متولد 1319 در تهران و نوازنده ترومپت و آهنگساز است.
علی بیگلری پور (منوچهر بیگلری) متولد 1319 در تهران و نوازنده ترومپت و آهنگساز است. او در خانواده‏‌ای اهل هنر و دوستدار موسیقی در تهران متولد گردید. پدر وی «حسین بیگلری»، از نوازندگان ارکستر گلها به رهبری روح الله خالقی و یکی از ناظم هنرستان عالی موسیقی بود.
منوچهر بیگلری از پنج سالگی نواختن ویولن را نزد پدر آغاز نمود و تا ده سالگی مشق ویولن را در خانه ادامه داد. از ده سالگی به هنرستان عالی موسیقی رفت و نواختن ویولن را نزد اساتیدی مثل «علی‌ محمد خادم میثاق» و «لوئیجی پازاناری» تعلیم گرفت. پس از دو سال، چون به سازهای بادی مخصوصاً ترومپت علاقه داشت، نزد هنرمندانی نظیر «ساکوف» نواختن این ساز را فرا گرفت و از هنرستان عالی موسیقی فارغ‏‌التحصیل گردید.
وی پس از اتمام دوره هنرستان عالی موسیقی در سال 1340، به ارکستر سمفونیک تهران تحت رهبری حشمت سنجری پیوست و حدود هیجده سال، با این ارکستر همکاری کرد. سپس به ارکستر مجلسی رادیو تلویزیون ملحق شد که همکاری او با این ارکستر تا زمان باز نشستگی ادامه داشت. این ارکستر مدت زیادی به رهبری برادر وی، محمد بیگری پور (آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده ویولون و ویولا) در حال فعالیت بود.
وی در آلبومهای متعددی به نوازندگی ترمپت پرداخته است که در بسیاری از آنها در نقش سولیست حضور داشته است از جمله: «خواب ناز»، «پرواز» و «به خاطر تو».
از این هنرمند آثار بی شماری در آرشیو صوتی صدا و سیما موجود است.

اطلاعات تکمیلی

سایر مشخصات

از این هنرمند

گالری تصاویر

صدای موسیقی