display result search
منو

از سالهای دور تا امروز ؛ آزرده خاطریم اما هستیم.

1398/06/30
|

گفتگوی علی جعفری فوتمی (کارشناس-مجری) با علی (همایون) رحیمیان ؛نوازنده؛آهنگساز و رهبر ارکستر در گفتگوی ویژه موسیقی ایرانصدا

علی(همایون) رحیمیان متولد اول تیر ماه 1333 در تهران، ویولنیست و آهنگساز و کارشناس ارشد موسیقی صدا و سیما است. رحیمیان تحصیلات موسیقی خود را با تخصص ویولون کلاسیک در هنرستان عالی موسیقی تا مقطع لیسانس پشت سر گذاشت و به سرعت در ارکستر های مختلفی همچون ارکستر صبا، ارکستر بزرگ گلها، ارکستر مجلسی رادیو و تلویزیون ملی ایران همکاری خود را آغاز کرد.
در ساز ویولون وی از محضر استادانی مانند: حشمت سنجری، ابراهیم روحی فر و هراچ مانوکیان بهره برد و در دو نوبت در کلاس های استاد بین المللی ویولون کلاسیک سالواتوره آکاردو شرکت کرد و ویولن کنسرتو های هیندمیت و دئورژاک را با او کار کرد.
رحیمیان در کنار تحصیل ویولون به تحصیل آهنگسازی زیر نظر هوشنگ استوار پرداخت و همینطور از کلاس های مصطفی کمال پورتراب و یوسف یوسف زاده هم بهره برد.
پس از انقلاب همایون رحیمیان به غیر از حضور در ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر سمفونیک صدا و سیما به آهنگسازی آثار متعددی پرداخت که بعضی از این آثار امروز به انتشار رسیده است از جمله: «نگاه آسمانی»، «افسانه» که جزو آلبوم های پر فروش و محبوب بوده است.
همایون رحیمیان دارای مدرک درجه یک هنری (معادل دکترا) است و سالهاست در هنرستان و دانشگاه به تدریس ویولون کلاسیک می پردازد.
در سالهای اخیر همایون رحیمیان در مقام رهبر ارکستر نیز به روی صحنه رفته و آثاری را اجرا کرده است.

ویدئو

صدای گفتگو

  • عنوان
    زمان
  • 28:14

تصاویر

دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه

  • کاربر مهمان
    یک رادیوی اینترنتی در حوزه موسیقی جدی نیاز می باشد.

سایر برنامه ها

صدای موسیقی