display result search
منو

مهدی حبیبی

  • 26 قطعه صوتی
  • 02 پلی لیست
  • 26 پادکست

زندگی نامه

مهدی حبیبی خواننده و نواساز در سال 1351 در تهران متولد شد.
مهدی حبیبی خواننده و آهنگ‌ساز در سال 1351 در تهران متولد شد. در سال 1360 نزد غلامعلی رامش دماوندی فراگیری ردیف جامع موسیقی را آغاز کرد و سپس نزد محمدرضا لطفی به آموختن سه تار اهتمام ورزید و ریتم شناسی و نواختن تنبک را نزد بهمن رجبی در یک دوره دو ساله فراگرفت. وی همچنین از استادانی همچون محمدرضا شجربان، دکتر حسین عمومی و محمد بیات بهره برد.
حبیبی دیپلم اقتصاد و لیسانس فلسفه غرب دارد. وی در رشته ی فلسفه نیز از دانش استادانی همچون دکتر غلامرضا اعوانی، دکتر ابراهیمی دینانی، دکتر حسن ملکشاهی، دکتر شهرام پازوکی، دکتر بهزاد سالکی، دکتر نصرالله حکمت و دکتر محمدعلی شیخ شوشتری بهره برده است. او تألیفاتی در زمینه فلسفه و زیبایی شناسی و هنر دارد.
هم‌زمان با آغاز همکاری خود در رادیو و تلویزبون در سال 1371، با ورود به مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی و دسترسی به آثار فاخر موسیقی دستگاهی ایران، تحقیق در این رشته و پژوهش در موسیقی آوازی کلاسیک غربی (اپراتیک) را آغاز و همچنین با ارکسترهای گوناگون همکاری کرد.
حبیبی تاکنون کنسرت‌های متعددی در کشور برگزار کرده است که می توان به کنسرت او با ارکستر ملی تهران در اردیبهشت سال 1395 به رهبری اسماعیل تهرانی اشاره کرد.
او در سالهای اخیر، یک دوره کامل ردیف‌های موسیقی آوازی را به منظور توسعه آموزش پس از محمود کریمی، ضبط کرده است. همچنین انتشارات سروش دو آلبوم موسیقی از وی به نام‌های «کیمیای مهر» و «ناز لیلی» منتشر کرده است. گفتنی است بیش از ششصد اثر موسیقی در رادیو و تلویزیون با صدا و آهنگ‌سازی او ضبط شده است.
وی اکنون مدیرعامل آموزشگاه موسیقی آکورد است و سوابق مدیریتی بسیاری را در کارنامه خود دارد که از آن جمله است:
مدیر عامل شرکت عصر هنرآفرینان، مشاور معاونت توسعه و فناوری رسانه، نماینده بازرسی کل کشور در امور مطبوعات و رسانه ها (دو دوره)، مدیر پشتیبانی و اداری مؤسسه بین‌المللی توسعه ی ارتباطات، معاون اجرایی مدیر امور موسیقی مراکز استانها، مسئول و مؤسس کتابخانه ی تخصصی مرکز موسیقی و سرود و مدیر آموزش و پژوهش مرکز موسیقی صدا و سیما.

اطلاعات تکمیلی

سایر مشخصات

از این هنرمند

گالری تصاویر

صدای موسیقی