display result search
منو

مهدی حبیبی

  • 26 قطعه صوتی
  • 02 پلی لیست
  • 26 پادکست

زندگی نامه

مهدی حبیبی خواننده و نواساز در سال 1351 در تهران متولد شد
مهدی حبیبی خواننده و نواساز در سال 1351 در تهران متولد شد. در سال 1360 در محضر غلامعلی رامش دماوندی به فراگیری ردیف جامع موسیقی پرداخت و سپس نزد محمدرضا لطفی به آموختن سه تار اهتمام ورزید و ریتم شناسی و نواختن تنبک را نزد بهمن رجبی در یک دوره دو ساله فراگرفت. همچنین از محضر استادانی همچون: محمدرضا شجربان، دکتر حسین عمومی و محمد بیات استفاده کرد.
مهدی حبیبی دارای دیپلم اقتصاد،لیسانس فلسفه غرب است. وی در رشته ی فلسفه نیز از محضر استادانی همچون: دکتر غلامرضا اعوانی، دکتر ابراهیمی دینانی، دکتر حسن ملکشاهی، دکتر شهرام پازوکی، دکتر بهزاد سالکی، دکتر نصرالله حکمت و دکتر محمدعلی شیخ شوشتری بهره برد؛ او تالیفاتی در زمینه فلسفه و زیبایی شناسی و هنر دارد.
همزمان با آغاز همکاری خود در رادیو و تلویزبون در سال 1371 با ورود به مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی و دسترسی به آثار فاخر موسیقی دستگاهی ایران به تحقیق در این رشته و پژوهش در موسیقی آوازی کلاسیک غربی (اپراتیک) پرداخت و با ارکسترهای گوناگون به اجرای موسیقی پرداخت.
حبیبی تا کنون کنسرتهای متعددی در کشور برگزار نموده است که از جمله آنها می توان کنسرت او با ارکستر ملی تهران در اردیبهشت سال 1395 به رهبری اسماعیل تهرانی را نام برد.
حبیبی در سالهای اخیر، یک دوره کامل ردیف های موسیقی آوازی را به منظور توسعه آموزش پس از محمود کریمی ضبط نموده است و تا کنون دو آلبوم موسیقی از وی به نامهای کیمیای مهر و ناز لیلی توسط انتشارات سروش منتشر شده است. همچنین بیش از ششصد اثر موسیقی در رادیو و تلویزیون با صدا و آهنگسازی او ضبط شده است.
وی اکنون مدیر عامل آموزشگاه موسیقی آکورد است و در سوابق مدیریتی زیادی همچون مدیرعامل شرکت عصر هنر آفرینان، مشاور معاونت توسعه و فن آوری رسانه، نماینده بازرسی کل کشور در امور مطبوعات و رسانه ها (دو دوره)، مدیر پشتیبانی و اداری موسسه بین المللی توسعه ی ارتباطات، معاون اجرایی مدیر امور موسیقی مراکز استانها، مسئول و موسس کتابخانه ی تخصصی مرکز موسیقی و سرود و مدیریت آموزش و پژوهش مرکز موسیقی صدا و سیما را در کارنامه خود دارد.

اطلاعات تکمیلی

سایر مشخصات

از این هنرمند

گالری تصاویر

صدای موسیقی