display result search
منو

محمود فرهمند بافی

  • 26 قطعه صوتی
  • 02 پلی لیست
  • 26 پادکست

زندگی نامه

محمود فرهمند بافی نوازنده تنبک متولد 1335 در تهران است
محمود فرهمند بافی در سن 10 سالگی به نقاشی و موسیقی، بخصوص ریتم علاقه مند شد و در سال 1347 با کمک کامران داروغه به محضر امیرناصر افتتاح راه یافت. مدت یکسال دروس تمبک را فرا گرفت و از همان زمان به تدریس و نوزاندگی در گروه ها پرداخت در سال 1352 با ارکستر ژوزنس موزیکال همکاری نموده و از سال 1353 با مرکز حفظ و اشاعه موسیقی صدا و سیما به همکاری پرداخت. وی چندین اجرا در دانشکده هنرهای زیبا و کارگاه نمایش با حسین علیزاده و پرویز مشکاتیان شرکت داشته و همچنین با گروههای موسیقی متعدد از جمله مولانا، درویش، صبا، بیدل، عارف، همایون و ارغنون و گروه استاد فرامرز پایور و ارکستر سازهای ملی بنیاد رودکی همکاری داشته است و نیز در کنسرتها و فستیوالهای داخلی و خارجی بسیاری شرکت نموده است. او با نوازندگان پیش کسوتی همچون: علی اکبر خان شهنازی، جلیل شهناز، پرویز یاحقی و علی اصغر بهاری همکاری های زیادی داشته است.
از فعالیتهای دیگر او می توان همکاری با ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر سمفونیک صدا و سیما و همچنین شرکت در افتتاحیه ارکستر ملی تالار به رهبری فرهاد فخرالدینی و آواز محمدرضا شجریان بمدت 3 شب در سال 1377 نام برد.
از محمود فرهمند آثار بسیاری در قالب تکنوازی و گروه نوازی بصورت کاست و CD موجود می باشد و می توان گفت یکی از پرکار ترین نوازندگان تنبک در صدا و سیما پس از انقلاب بوده است.

اطلاعات تکمیلی

سایر مشخصات

از این هنرمند

گالری تصاویر

صدای موسیقی