display result search
منو

بهرام گودرزی

  • 26 قطعه صوتی
  • 02 پلی لیست
  • 26 پادکست

زندگی نامه

بهرام گودرزی زاده 5 فروردین 1322 در تهران، خواننده موسیقی دستگاهی است.
بهرام گودرزی زاده 5 فروردین 1322 در تهران است. در خانواده او آواز خوانی رواج داشت و او نیز اولین تمرین های آواز خوانی خود را در خانه تجربه کرد. گودرزی تجریبات خود را زیر نظر استادانی چون: محمود کریمی، ادیب خوانساری، اسماعیل مهرتاش و حسین قوامی ادامه داد.
او فارغ‌التحصیل هنرستان موسیقی ملی است. در آغاز تأسیس تلویزیون ملی ایران، برای جذب هنرمندان یک امتحان برگزار شد که حدود سه هزار نفر متقاضی در آن شرکت کردند، در این رقابت بهرام گودرزی موفق به کسب رتبه اول شد و مجموعاً 26 هنرجو پذیرفته شدند، این هنرجویان 2 سال تحت آموزش مرتضی حنانه به تحصیل موسیقی پرداختند. او منتخب این دوره و اولین مجری آواز ایرانی تلویزیون در سال 1347 بود.
وی پیش از انقلاب سال 57 ایران حدود 200 آواز و ترانه و 4 آلبوم موسیقی (نوار کاست) ضبط و اجرا کرده‌است. همچنین پس از انقلاب بیش از 50 تصنیف و ترانه و 2 آلبوم موسیقی از او منتشر شده‌ است. بهرام گودرزی در آرشیو صدا و سیما مجموعه بزرگی از تصانیف و آواز دارد که این آثار با همکاری هنرمندانی همچون: حسین یوسف‌ زمانی، حسن یوسف‌ زمانی، محمدعلی کیانی نژاد، احمدعلی راغب، حسین بهروزی نیا، مهرداد دلنوازی، احمدرضا محسنی، علی اکبرپور و… ضبط شده است.

اطلاعات تکمیلی

سایر مشخصات

از این هنرمند

گالری تصاویر

صدای موسیقی