display result search
منو

هادی آرزم

  • 26 قطعه صوتی
  • 02 پلی لیست
  • 26 پادکست

زندگی نامه

هادی آرزم، آهنگ‌ساز و نوازنده ویولون و کمانچه، متولد سال 1327 در بندرانزلی است.
هادی آرزم سال 1327 در بندرانزلی دیده به جهان گشود. پدرش با نواختن ویولون آشنایی داشت و او در دوران کودکی به این ساز علاقه‌مند شد و درس هایی از ویولون را به صورت سینه به سینه نزد پدرش آموخت.
او بعد از مهاجرت به تهران، برای تحصیل و فراگیری موسیقی روانه کلاس‏‌های شبانه هنرستان عالی موسیقی شد و نزد ابراهیم روحی‏‌فر و هراج مانوکیان تعلیم گرفت.
وی از سال 1349 همکاری خود را با ارکسترهای ایرانی وزارت فرهنگ و هنر وقت آغاز کرد و از سال 1350 به استخدام این وزارتخانه درآمد و با ارکسترهای استادانی چون: فرهاد فخرالدینی، حسین دهلوی، مصطفی کسروی همکای کرد. در سال 1355 همکاری خود را با ارکستر فرامرز پایور نیز آغاز کرد. او ویولون‌نوازی در سبک و سیاق موسیقی ایرانی را نیز از سال 1357 تا 1359 نزد همایون‏ خرم فراگرفت.
هادی آرزم از سال 1355 کمانچه را به صورت خودآموز شروع کرد و امروز یکی از نوازندگان مطرح این ساز محسوب می‌شود. از سال 1359 در تالار رودکی همکاری خود را با «ارکستر سمفونیک تهران» به رهبری حشمت سنجری آغاز کرد و این همکاری تا سال 1363 ادامه داشت. در ضمن از سال 1358 تا سال 1362 سرپرست ارکستر موسیقی سنتی بود و از مدت‏‌ها قبل عضو شورای موسیقی تالار وحدت بود.
هادی آرزم، از سال 1358 به طور جدی به کار آهنگ‌سازی روی آورد و بیشتر فعالیت و کوشش خود را روی موسیقی انقلابی صرف کرد و در سال‌های بعد با نگاه علمی به تواشیح، گروهی تشکیل داد و آثاری را برای این گروه به صورت چهارصدایی هارمونیزه کرد.
هادی آرزم در ارکستر سمفونیک صدا و سیما، به عنوان نوازنده ویولون، حضور دارد و آثار زیادی از او در آرشیو رادیو موجود است.

اطلاعات تکمیلی

از این هنرمند

گالری تصاویر

صدای موسیقی