display result search
منو

هزار دستان

  • 27 قطعه
  • 2':13" مدت زمان
  • 82328 دریافت شده
موسیقی متن سریال هزار دستان , مرتضی حنانه در ساخت این اثر از آثار مرتضی نی داوود و موسی معروفی سود جسته است.
هزاردستان
اثر ماندگار علی حاتمی است که در سال 1358 به صورت مجموعهٔ تلویزیونی برای تلویزیون ایران ساخته شد. پروژهٔ هزاردستان بعد از 8 سال تمام شد.
این سریال به داستان زندگی رضا خوشنویس، که شخصیتی تخیلی مبتنی بر شخصیتی تاریخی به‌نام کریم دواتگر است، و نظریهٔ توطئه‌ای مبنی بر دست داشتن شخصیتی به نام خان مظفر در وقایع پشت پردهٔ سیاسی و اجتماعی ایران در دوران قاجار و پهلوی می‌پردازد.

مرتضی حنانه
(زاده 11 اسفند 1301 در تهران – درگذشته 24 مهر 1368 در تهران) موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز ایرانی بود.

علی حاتمی
(23 مرداد 1323 تهران - 15 آذر 1375 تهران) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده سینما بود. حاتمی در جایی متولد شد شبیه همان جایی که رضا خوشنویس در هزاردستان به مفتش آدرس می‌دهد؛ خیابان شاهپور، خیابان مختاری، کوچهٔ اردیبهشت. او دانش‌آموخته از دانشکده هنرهای دراماتیک است. علی حاتمی حداقل 15 فیلم بلند سینمایی و مجموعهٔ تلویزیونی ساخته‌است.
اولین اثر سینمایی حاتمی در سال 1348 با عنوان حسن کچل ساخته شد و آخرین فیلم نیمه‌تمامش با نام جهان پهلوان تختی که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های سینمایی او بعد از مجموعهٔ هزاردستان بود، به علت مرگ ناشی از بیماری سرطان نافرجام ماند. پس از مرگش نیز دو فیلم مبتنی بر هزاردستان با تدوین واروژ کریم‌مسیحی (به نام‌های کمیتهٔ مجازات و تهران روزگار نو) ساخته شد.

مشخصات موسیقی

سایر مشخصات

تصاویر

دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه

  • بسیار عالی وچشمگیر ، اثری ممتاز وبیاد ماندنی است وهمچنین بی نظیر
  • با درود و سپاس فراوان زنده باشید و سلامت

آلبوم‌هایی از همین سبک

صدای موسیقی